Jsi skvělá, jsi skvělý, děkujeme úsměvem

18.01.2016 11:26

Zimní běh na Blaník 2016 -  tentokrát se organizátoři snažili vylepšit, co mohli. Celý dlouhý rok 2015 při svých sportovních setkáních přemýšleli, jak zajistit, aby to opravdu bylo „Něco“, co zůstane přilepeno k letopočtu 2016. No, Blaník už máme. Ale co ta zima. Panebože ať nekvetou stromy, to by muselo dojít ke změně názvu. Když zima, tak zařídíme sníh. Jaký máme rozpočet?

Kolik by muselo být startovné, aby po celé trase byl sníh a zima? 21 liniových kilometrů, to by znamenalo několik desítek rytířů, kterým by byla přidělena lopatka, teplé rukavice, kulich, silný dech energie a hlavně dobrá orientaci v terénu vně kopce, který neviděli mnoho let. Kdo jim bude velet při tvorbě sněhu a fujavice?  Ani sekretářka místního Úřadu práce nenabízí kvalifikovaného velitele zasněžování.

„Ale my tento rok opravdu chceme dostát celému jménu Zimní“, tvrdili organizátoři.  Prostě chceme. Jsme tým a každý má něco  na starosti, tak ať se stará. Nakonec,  jsme sněhovou pokrývku delegovali na kolegu Přírodu. Byl jediný, kdo se letos na tuto funkci hodil. Úkol přijal e-mailem  již začátkem prosince. A pořád nic. „Chtěli jsme trénovat na sněhu ve srovnatelných podmínkách“, žadonili nadšenci.  Žádné výsledky. Na poslední chvíli kolega Příroda zabral, když nedostal pod stromek žádný dárek, zjistil, že nebyl dost pracovitý a dal se do přípravy sněhu.

Sníh byl bílý, čerstvý a přírodní. Žádná chemie. Rovnoměrně rozložený po celé trati. Ale jak už to bývá, co Příroda utvoří, člověk poničí. Nepomohla ani skutečnost, že se akce konala na území chráněné oblasti. 400 běžců běželo jako utržených ze řetězu vzhůru a pak rychle z bájné hory dolů.

To vše za přítomnosti úsměvu. Krásného postavení trupu. Pravidelného dechu a touhy mít tu výbornou porci cílového guláše.  Bájná hora běžce obdařila sílou vyslovit povzbuzení, podporu.

Jsi skvělá, jsi skvělý, přidej, ještě kousek  - a všude samý úsměv. Tudíž rada, pokud se chcete dozvědět, že jste skvělý, víte, kde se to dozvíte. U nás pod Blaníkem.

Ale zadarmo to není. Musíte být na stejné běžecké trati, jinak nic neuslyšíte. Ono totiž při běhu se nedá moc křičet (částečně je to kvůli našim rytířům, jsou totiž chráněni Památkovým ústavem).

Závěrem této zprávy mohu říct, že kolega Příroda se osvědčil a je jasné, že příští rok se může realizovat znovu. Něco se doučí, něco dostuduje a to by bylo, aby příště to nebylo stejně tak krutě hezké.

Dagmar Merašická

Zpět

Kontakt

Bc. Ondřej Pojmon
Ke Brodu 901
Zruč nad Sázavou
28522

733120010

vyrobeno: FAJNPARTY.cz

© 2015-2018