Odpovědi na Vaše náměty a připomínky

25.01.2018 13:49

Protože již téměř 250 z Vás odeslalo vyplněný Zvídáček ohledně závodu Zimní běh na Blaník, dovolím si shrnout výsledky, nastínit novinky, které jsou již teď známé a závěrem odpovědět na některé Vaše dotazy.

1. Více jak 46% běželo náš závod prvně, což je pro nás obrovská pocta. Dalších 48% ho běželo podruhé až popáté. 

2. Prezenci den před závodem využilo téměř 24% z Vás, takže rušit rozhodně nebudeme.

3. Medaile chyběla i přes upgrade v podobě funkčních čelenek více jak 55% běžcům. To znamená, že se na ně v příštím roce budu snažit sehnat finanční prostředky. Jak jsem již v jedné diskusi uváděl, medaile se stuhou jsou finančně cca 40 tis., což není opravdu málo. Vzhledem k tomu, že máme pouze dva sponzory, kteří dají hotovost (celkem 12 tis.), je hodně těžké vše uhradit z ceny startovného. Pokusíme se sehnat sponzory další.

4. Čelenky se líbily většině z Vás. Největší úspěch, 44% měla tmavě modrá, poté 21% světle modrá, červená 19% a nakonec zelená 12%). Jelikož byl návrh z vlastní hlavy, jsem rád, že jsem se trefil do Vašeho vkusu.

5. Zázemí jste ohodnotili známkou 1-2 celkem ze 78%. Pro příští rok již budou stany opravdu vyhřívané (letošní vytápěcí hříbky nám na poslední chvíli nebyly povoleny do stanů umístit z důvodu jejich výšky vzhledem ke střeše stanů). Příští rok tedy budou zajištěny teplomety. WC byly letos i pod budovou inforcentra, což asi mnoho lidí nepostřehlo. Zkusíme to ještě lépe označit.

6. Upgrade tratě se líbil v podstatě všem. Délka 21,1+ byla avízována všude a protože jsme do poslední chvíle nevěděli, jestli se poběží až k samotné rozhledně (počasí hraje největší roli), musela být trasa mírně natažena, aby se v případě zkrácení stále vešla do mety půlmaratonu. Označení jsme dělali ve čtyřech lidech nejlépe, jak jsme mohli celé páteční odpoledne. Regulovčíci na trati rovněž byli snad ku prospěchu všech běžců. 

7. Občerstvovačky ohodnotilo známkou 1-2 celkem 89% z Vás. Je vidět, že přidání dalších dvou byl krok správným směrem. Pro příští rok pro Vás chystáme ještě jednu bonusovou, která nabídce pouze slané dobroty v podobě uzenin z produkce firmy Podblanické maso-uzeniny. Tuto občerstvovací stanici můžete očekávat v Kondraci, přímo před Restaurací U Matoušků.

8. Pozávodní jídlo, s tím se prostě nelze zavděčit všem :). Chutnalo 73% z Vás. Za rok budou jídla nejspíše jen dvě a navíc bude možnost, jídlo si neobjednat (to proto, aby nám pak nezůstalo 100 porcí guláše ...). Vzhledem k tomu, že jsou však suroviny na pozvávodní jídlo z 90% darem od sponzorů, je to pro Vás takový milý bonus. Na příští rok vychází z průzkumu nejlépe tato sestava jídel (Guláš s chlebem, Kuřecí směs s rýží, Špagety s masovou směsí a Hovězí vývar s nudlemi).

9. Na stáncích v areálu závodu se budeme snažit zapracovat, nikomu se ale nechce stát v mrazu ve stánku x hodin. To je trošku problém zimních závodů. Proto většina firem volí raději umístění letáků do tašek, které si podle průzkumu stihlo prohlédnout již 83% z Vás.

 

Odpovědi na další Vaše dotazy:

Rádi by jste méně asfaltu a případné prodloužení přes Malý Blaník.
Ano, mám v hlavě možnost, že by se závod běžel celý v terénu. Bylo by to ale o dost náročnější nejen pro náš tým, ale hlavně pro Vás běžce. Tedy vzdálenost cca shodná, ale větší převýšení, takže možná někdy v budoucnu. Pokud jde o prodloužení přes Malý Blaník, zatím ho neplánujeme (dalo by to cca 28 km, což je už velké natažení).


Proč nemá ze závodu fotografii každý a proč fotografové nebyli celou dobu na jednom místě.
Při množství běžců není v silách fotografů, udělat fotku každému. Jsou firmy, které se živí objížděním závodů, udělají stovky fotek různé kvality a pak je běžcům za cca 80.- kus prodávají. Touto cestou jít nechci. Proto u nás bude vždy co možná nejvíce fotek skvělé kvality z různých míst po trase.


Proč nebyli lidé na trati i u posledního běžce a zázemí se uklízelo již při doběhu.
Dovedete si představit, že stojíte někde v polích a čekáte, až kolem Vás projde (a to doslova) poslední hrstka běžců? Dobrovolníci byli na trase od 9:30-13:30 (na hlavních křižovatkách až téměř s posledním běžcem). Shodné to bylo i se zázemím po vyhlášení výsledků. Časomíra samozřejmě čekala i na posledního, ale stánky a ploty jsme prostě museli začít uklízet. 

Závěr je z toho jednoduchý a řešení bylo vymyšleno rychle. V registračním formuláři budete mít navíc kolonku na vyplnění předpokládaného času (v případě, že jste náš závod již běželi, bude Vám čas doplněn z výsledků v loňském roce). Na základě našeho vyhodnocení budete poté odstartováni v jedné ze startovních vln tak, aby jste dorazili do cíle nejpozději v době vyhlašování výsledků (12:45) a užili si tak kompletní atmosféru doběhu v závodě.

Ondřej Pojmon
ředitel závodu

Zpět

Kontakt

Bc. Ondřej Pojmon
Ke Brodu 901
Zruč nad Sázavou
28522

733120010

vyrobeno: FAJNPARTY.cz

© 2015-2018