Poslední informace před závodem

12.01.2016 20:06

V pátek pro mnohé vypuknou přípravy na sobotní závod. A protože chceme, aby jste si to ve Vlašimi opravdu užili, přinášíme Vám "poslední informace před závodem". Tyto informace Vám také dorazí elektronicky v průběhu čtvtečního dne.

 

Základní informace

Zimní běh na Blaník startuje v sobotu 16. ledna v 10:00. Start je v prostoru vlašimského parku (vedle budovy zámku). Prezence bude otevřena v pátek od 13.00 do 17.00 a v sobotu od 7.00 do 9.00 hod. u budovy zámku ve Vlašimi. Úschova bude otevřena v sobotu od 7:00 do 14.30 hod. společně s celým zázemím pro běžce (WC, sprchy, jídelna, bar, převlékací stany).

Pokud můžete, využijte možnost prezence v pátek. Odpadne Vám tím zbytečný stres při sobotním ránu a brzké vstávání.

Trasa závodu 2015 je zde.

Výškový profil celé trasy je zde.

 

Parkování a kudy k zámku?

Parkovacích míst je po celé Vlašimi dostatek. K dispozici jsou placená parkoviště v těsné blízkosti zámku (všechny jsou v sobotu placené v době od 8.00 - 12.00 hod. za cenu 5,- za započatých 30 minut), případně se dá využít neplacených parkovišť, která jsou více či méně vzdálená od místa startu. Déle než 10 minut ale rozhodně z žádného nepůjdete.

Mapka s místy k parkování je zde.

Jedu vlakem či autobusem

Ano, i toto je možnost. Autobusovo-vlakové nádraží leží cca 1 km od vlašimského zámku. Vše je dobře značeno. Jen si naplánujte správně spoje, abyste stihli start závodu.

 

Prezence a výdej čísel

V případě, že jsi registrován a máš uhrazené startovné – to ověříš lehce zde, vezmi si na prezenci doklad totožnosti. Urychlíš tím výdej startovní obálky s číslem a čipem. Dostaneš také startovní tašku s drobnostmi od našich partnerů.

Své startovní sety je možno vyzvedávat již v pátek 15. ledna v době od 13.00 do 17.00 hod. přímo u vlašimského zámku na velkém nádvoří. Bude zde umístěn stan rádia Blaník, ve kterém budete odprezentováni.

V sobotu 16. ledna bude prostor prezence zvětšen a bude také rozdělen do několika koridorů dle abecedy. Drž se proto značení, abys nestál v jiné frontě. Prezence bude v den závodu otevřena od 7.00 do 9.00 hod.

Pokud registrován nejsi, budeš mít šanci ještě na místě (v pátek i v sobotu). K dispozici bude několik desítek startovních čísel za jednotné startovné 350,-. Upozorňujeme tě však, že v případě dosažení hranice 500 běžců již nebudeš mít v ceně pamětní medaili (dostaneš poté také jinak barevné číslo J). Maximální počet běžců v závodě je stanoven na 600.

Přeregistrace z jiné osoby nebude 15. ledna ani 16. ledna již možná!

 

Kde mám čip a kam s číslem?

Nebojte, nezapomněli jsme na čip. Pro větší pohodlí ho máte umístěn na zadní straně startovního čísla. Proto nezapomeňte, že startovní číslo musí být umístěno viditelně na hrudi (nikoli na zádech nebo pod bundou). K upevnění čísla na hruď jsme Vám do obálky přidaly špendlíky. Pokud potřebujete další, zastavte se na prezenci. Obsluha Vám ráda dá další sadu J.

 

Kam s mými věcmi?

Protože kapacity školy (šatny) již nedostačovaly, připravili jsme pro Vás prostorné vyhřívané stany na převlečení (před i po závodě) přímo na nádvoří vlašimského zámku. Stany budou rozděleny pro dámy a pány. Své věci ale v těchto místech rozhodně nenechávejte! K uložení Vašich věcí využijte bezplatnou úschovnu, kterou najdete v prostorách šaten. Na Vaši tašku či batoh obsluha nalepí štítek s Vaším startovním číslem a bezpečně ho uloží. Po doběhu se jen prokážete svým startovním číslem a Vaše zavazadlo Vám bude vráceno. V případě že budete mít jen „hrst“ drobností, budou v úschovně k dispozici „erární“ igelitové tašky.

 

Hurá proběhnout a do koridoru

Na protažení a proběhnutí před startem vřele doporučujeme vlašimský park. Nedá se v něm téměř zabloudit. Protože se čas měří pomocí moderních čipů, budeme rádi, když nebudete do času startu procházet přes časosběrný koberec, který bude ohraničen mobilním hrazením. Děláme to pro Váš správně zaznamenaný čas. Zařazení do koridoru záleží čistě na Vás a Vaší „odvaze“. Raději ale vyběhněte v klidu. Míst na předbíhání bude během závodu dostatek. Start závodu bude přesně v 10:00 hod. Buď proto na místě včas.

 

Co když mi přijede fandit parta lidí?

Jedině dobře. Aspoň na startu a pak hlavně v cíli udělá skvělou atmosféru. Zároveň bude vidět na obrazovce u startu Váš průběh kolem rozhledny na Velkém Blaníku, čili bude mít reálný přehled o tom, kde asi už jste. Než doběhnete do cíle, bude moci každý využít nejen školní jídelny, k případnému zahřátí či zakoupení kávy/čaje/nealko nápojů, ale bude také otevřena ParaZOO, najdete ji přímo proti spodní bráně vlašimského zámku. Tam Váš doprovod, a po doběhu klidně i Vás, rádi uvidí nejen zaměstnanci, ale také rys Míša či vydří dvojka Kapka a Fousek.

 

Před závodem dbej na hydrataci, při závodě doplňuj energii

Poslední dny před závodem se snaž hodně pít (nealko), a to i přesto, že nebudeš mít zrovna pocit žízně. Dostatek vody v těle znamená, že ti všechny tělesné tekutiny dobře proudí, že krev může roznášet po těle živiny a kyslík. Na trati budou dvě občerstvovací stanice, kde můžeš doplnit tekutiny vodou či čajem. Dále na tebe bude čekat čokoláda, banány a sušenky. Další občerstvovací stanice bude v cíli. Sortiment bude totožný. Po doběhu má navíc každý nárok na tradiční guláš ve školní jídelně. K této specialitě najdete ve Vaší obálce poukaz.

Pij po malých dávkách a ne příliš velká množství tekutin najednou. V cíli se snaž nejdříve zavodnit. Pokud budeš mít po doběhu chuť na Coca-Colu, dej si jí. K dispozici bude na baru ve školní jídelně. Na stejném místě ti také obsluha ráda připraví horký čaj či kávu.

 

Značení na trati

Před nejrychlejší skupinou pojede cyklista (až k občerstvovací stanici a poté opět až do cíle) a také vozidlo Městské policie Vlašim (až k obci Kondrac). Na trase je velké množství značek. Jednak to jsou kilometrovníky, které Vás budou na každém kilometru informovat o zbývající porci trasy a pak to jsou šipky (modré šipky na dočasných cedulích či výrazně žluté šipky na stromech). Ty určují směr běhu. Na velmi nepřehledných místech, hlavně na silnicích s provozem potkáte na křižovatkách regulovčíky ve výstražných vestách. Dodržujte prosím jejich pokyny. Jsou zde pro tvou bezpečnost.

Na trase je také místo, kde je ZÁKAZ PŘEDBÍHÁNÍ. Jedná se o lávku před potok Brodec (cca 1 km za občerstvovací stanicí). Prosíme o dodržování tohoto zákazu. Nechceme, aby se komukoli něco stalo, a získaná vteřina náskoku za to opravdu nestojí.

V lese někteří měli řadu zkratek, které jsme označili pro všechny výraznou páskou.

 

Jsem opravdu až na Blaníku?

Toto místo pozná jistě každý. Nejen, že tu je známá rozhledna, je to také místo, odkud budete moci zamávat do kamery a uvidí to ihned Váš doprovod v cíli. Pak už je to „skoro“ jen z kopce.

 

V cíli i na trati se usmívej

Krom zmíněné kamery na Velkém Blaníku budou na několika místech po trase naši fotografové, takže bude po závodě jistě dlouho na co vzpomínat.

 

Jsem v cíli

Zvládli jste to. Jste FINIŠEŘI a patří Vám nejen velké uznání, ale také originální pamětní medaile. Tu dostanete ihned po doběhu od našich asistentů.

 

Mám zranění

I když to nikomu nepřejeme, může se stát cokoli. Ať již tobě, nebo komukoli jinému. První pomoc bude v případě nutnosti v podobě vyškoleného pracovníka v prostoru občerstvovací stanice na trase i v cíli. Na obou místech bude k dispozici automobil pro případný odvoz a v pohotovosti bude též lékařská pomoc ve Vlašimi.

 

Důležitá telefonní čísla

Ondřej Pojmon – ředitel závodu (kontakt na veškeré závodníky i traťové regulovčíky) – 733 120 010
Martin Kaňkovský ml. – technický dohled na Velkém Blaníku – 732 550 857
Jarmila Vaníčková – dohled u občerstvovací stanice u Domu Blaníku, první pomoc na trase – 721 025 996
Josef Jakl – traťový dohled nad celou trasou, první pomoc v cíli – 737 114 579

 

Vyhlášení výsledků

Každý je pro nás vítěz, tři nejrychlejší v každé kategorii ale ještě navíc oceníme zajímavými cenami od našich partnerů. Vyhlášení bude probíhat před nádvořím zámku operativně po doběhu alespoň tří běžců v dané kategorii.

 

Výsledky budou kdy?

Váš čas by Vám měl dorazit jako SMS zpráva hned po doběhu. Oficiální výsledky Vám přijdou jak pomocí SMS, tak na Váš e-mail. Několik dní po závodě Vám ještě zašleme odkaz na stažení originálního diplomu.

 

To je dle nás to nejdůležitější, co jsme Vám chtěli napsat.
Těšíme se na Vás už v sobotu 16. ledna ve Vlašimi! 

Ondřej Pojmon
ředitel závodu

Zpět

Kontakt

Bc. Ondřej Pojmon
Ke Brodu 901
Zruč nad Sázavou
28522

733120010

vyrobeno: FAJNPARTY.cz

© 2015-2018