Otázky a odpovědi: Noční běh vlašimským parkem

 • Od jakého věku se lze zúčastnit závodu?

  Na závod můžete vyrazit od 15ti let věku.

 • Lze závod absolvovat bez čelovky?

  Ne. Čelovka je nutnost! Protože se běží parkem a za tmy, opravdu není možné do závodu nastoupit bez čelové svítilny. Na trase je řada záludných míst s kořeny ..., kde hrozí velké riziko úrazu.

 • Jsou nějaké kategorie?

  Kategorie máme pouze dvě. Muži/ženy. V každé této kategorii ale odměníme pět nejlepších.

 • Kudy vede trasa?

  Start i cíl je na nádvoří vlašimského zámku. Závod vede ke starému hradu a odsud nekratší cestou k čínskému pavilonu, který se celý "podběhne" a běží dále po naučné vydří stezce směr Znosimská brána. Uhne se ale na kamenný most a za ním vlevo na louku. Za ní mírné stoupání, ostře vlevo a jste u jedné z vyhlídek. Ta se proběhne a běží se podél plotu až k další vyhlídce nad Samsonem. Opět vyhlídku proběhnete a tentokrát seběhnete po cestě až téměř k železnému mostu. Těsně nad ním se ale dáte ostře doprava. Tak si uděláte ještě jednu smičku parkem a doběhnete opravdu již k železnému mostu :). Ten míjíte a pokračujete po cestě podél vody (pod Samsonem) až ke druhému kamennému mostu. Hned za ním se dáte vpravo a doběhnete až na začátek vydří stezky (pod Čínský pavilon). Tam se dáte vlevo a opět obíháte čínský pavilon a následně míjíte i starý hrad, aby jste se už raketově řítili do samotného cíle.

 • Bude nějaká šatna a úschovna?

  Převlékací stan bude pro pány a dámy zvlášť. Úschovna zavazadel bude společná v budově zámku (vchod do šaten školy). Bude označeno. Vyzvedávání věcí z úschovny bude probíhat opět proti ukázanému startovnímu číslu.

 • Bude občerstvovací stanice?

  Na trase jí nehledejte. Bude ale hned po doběhu v cíli. Těšit se můžete na iontové nápoje Gatorate, vodu, banány, čokoládové piškoty, hroznový cukr ...

Otázky a odpovědi: Vlašimská desítka

 • Jaký je věkový limit pro přihlášení do závodů?

  Věkový limit pro 5 a 10 km závod je 15+ let.

  Pro mladší sportovce budou připraveny tři dětské závody.

 • Je na trase občerstvení?

  Občerstvení je pro běžce v hlavním závodě 2x (1x při průběhu do druhého kola a 1x v cíli). Pro běžce na 5 km a účastníky dětských závodů je občerstvení zajištěno v cíli.

 • Jak bude probíhat měření časů?

  U závodu na 10 a 5 km půjde o klasické jednorázové čipy, které budou mít závodníci připevněny na startovním čísle. Číslo a čip po doběhu každému zůstává.

  U dětských závodů se čas bude měřit stopkami.

 • Kdy budu moci přihlásit své dítě na dětské závody?

  Své ratolesti budete moci přihlásit do závodu v pátek 09.06. odpoledne, případně v den závodu 10.06. před jeho konáním. Registrace bude zdarma.

Záznamy: 1 - 4 ze 4

Otázky a odpovědi - Zimní běh na Blaník

 • Jak náročný je celý závod?

  Jedná se o 1/2 maraton, ale je náročnější než klasický městský 1/2 maraton. Přeci jen jde o běh terénem s větším převýšením. Navíc se běží v polovině ledna, takže se dá očekávat zima. Profil je zvlněný, ale výstup na Blaník je opravdu prudký (včetně schodů).

 • Je omezený počet startujících?

  Ano, letos poprvé musíme omezit počet běžců na číslo 500. Nejen kvůli ochraně CHKO Blaník, kudy se závod částečně běží, ale také proto, že chceme uspořádat hezký závod s osobním přístupem. Masovou účast u nás tedy nečekejte.

 • Jaká je trasa vašich závodů?

  Start i cíl je stejně jako v předchozích letech vedle vlašimského zámku. 

  Trasa Zimního běhu na Blaník poté závodníky provede po zámeckém parku ke Znosimské bráně a odtud po silnici směr obec Dub (zde občerstvení) a Kondrac. Za obcí Kondrac se uhýbá na naučnou stezku (zde je příležitost na další občerstvení) a po ní se běží po lesních cestách až k rozhledně na Velký Blaník, která se míjí a běžci se vrací stejnou cestou zpět (šance na třetí občerstvení těsně před výběhem z lesa) a následně i čtvrté v obci Dub. V cíli na všechny čeká další občerstvovačka.

 • Je na trase nějaké občerstvení?

  Zimní běh na Blaník - Na trase jsou čtyři občerstvovací stanice - v obci Dub (5, 16 km) a v místě vběhu/výběhu do/z lesa (7, 14 km). Další bude v cíli. 

  Na všech našich občerstvovačkách bude k dispozici nejen voda a teplý čaj, ale také banány, sušenky, čokoláda a další ...

 • Budou zase využity šatny ve škole?

  Nebudou. Neboť již kapacitně nedostačovaly.

  Budeme pro Vás mít ale připravené stany na převlékání přímo na nádvoří zámku (vchod z velkého nádvoří pro muže, vchod z malého nádvoří pro ženy). Ženy a muži budou mít svůj vyhřívaný stan. Zároveň budou u těchto stanů umístěny mobilní WC.

Záznamy: 1 - 5 ze 5

Kontakt

Bc. Ondřej Pojmon
Ke Brodu 901
Zruč nad Sázavou
28522

733120010

vyrobeno: FAJNPARTY.cz

© 2015-2018