Pravidla závodu "Pětka pro všechny"

9. červen 2018 / 3. ročník


E-mail pro veškeré změny v přihláškách: beh@pojmon.cz (do 7. 6. 2018)

Výdej startovních setů pouze po předložení občanského průkazu, pasu nebo plné moci.

 

Základní pravidla

Běh se řídí vybranými ustanoveními pravidel IAAF/Českého atletického svazu, zejména Pravidlo P240 o běhu na silnici (mimo stadion).

 

Dodržování pravidel bude kontrolováno traťovým dohledem.

 

Omezení závodníků

 

Závod je otevřen pro veřejnost a může se ho zúčastnit každý sportovec s přihlédnutím ke svým schopnostem a zdravotnímu stavu – viz níže.


Maximální počet běžců je z bezpečnostních důvodů omezen na 500 v každém ze závodů.

 

Zdravotní stav

 

Každý závodník se účastní na vlastní nebezpečí, je si vědom svého zdravotního stavu, který mu musí umožňovat bezpečně uběhnout půlmaraton.

 

Registrace do závodu a cena startovného

 

Registrace jsou již uzavřeny.


Po registraci by Vám měl ihned dorazit potvrzující e-mail. Pokud se tak nestane, nezoufejte. Platbu proveďte na č.ú.:  1019609582/6100 a do pole zpráva pro příjemce uveďte příjmení běžce a datum jeho narození. 

Startovné je nutné uhradit ihned po registraci závodníka. V ceně startovného je originální startovní číslo, jednorázový čip, občerstvení na trati i v cíli a dárek.

 

 

150,- Kč - od 1. 3. 2017 do 3. 6. 2018 s řádně uhrazeným startovným do 72 hodin od registrace. 

200,- Kč - pro registrované na místě. Platba možná pouze v hotovosti.

 

 

!!!Startovné se nevrací, je však možná přeregistrace na jinou osobu - pouze do 2. 6. 2018!!!
Pro přeregistrace pište na e-mail: beh@pojmon.cz 

 

Výdej startovních setů

 

Výdej startovních setů a nové registrace budou v den závodu. Nejpozději však do 12.45 hod. u závodu na 5 km / do 14.45 hod. u závodu na 10 km.

 

 

 

Startovní číslo a časomíra

 

Startovní číslo vám bude přiděleno až po uhrazení startovného, nejdříve 2. 6. 2018.

 

Startovní číslo najdete ve startovním balíčku, který od nás dostanete. Umístěte ho prosím na přední stranu trika (musí být viditelné po celou dobu závodu) nejlépe na hrudník, přiloženými spínacími špendíky.

 

Čas je měřen pomocí čipu, který je umístěn přímo na zadní straně startovního čísla. Čip ani číslo se po závodě nevrací. 


!!! Žádný čip = žádný čas !!!

 

Při průběhu cílem nepřekrývejte rukou startovní číslo (např. vypínání hodinek apod.) a to kvůli pořízení cílové fotografie a případnému ověření výsledku.

 

V případě ztráty startovního čísla během závodu v cíli bezpodmínečně nahlašte své startovní číslo časoměřičům a rozhodčím.

 

V případě, že do závodu nenastoupíte nebo naopak ze závodu odstoupíte, informujte vždy časomíru.

 

Start a cíl

 

Prostor startu a cíle je v jednom místě - nafukovací brána vedle budovy zámku. Start závodu na 5 km proběhne ve 13.00 hod., start závodu na 10 km proběhne v 15.00 hod.

 

V prostoru startu a cíle (pod nafukovacím obloukem) se prosím nezastavujte. To kvůli časomíře, aby byly výsledky zapsány i těm, kteří doběhnout za Vámi.

 

Doprovodný program

 

V rámci doprovodného programu proběhne několik dětských závodů (na 100, 350, 700 a 1400 m). K dispozici budou také pohybové aktivity pro nejmenší a skákací hrad, který bude přístupný všem účastníkům dětských závodů ZDARMA po celý den. 

 

 

Zázemí

 

K dispozici bude úschovna zavazadel a místo pro občerstvení během závodu i těsně po doběhu. 


 

Trasa závodu

 

Vlašimská desítka a Pětka pro všechny se poběží z místa startu přes nejkrásnější místa vlašimského parku až na Žižkovo náměstí a poté Poděbradovou ulicí zpět do místa startu. Ti, kteří běží 10 km si dají ještě jeden totožný okruh.

 

Trať vede po místních veřejných komunikacích, chodnících a turistických cestách. Závodníci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu.

 

Na všech důležitých křižovatkách bude přítomen pořadatel, který bude případnou dopravu korigovat. Dbejte ale i tak zvýšené opatrnosti kvůli možnému pohybu vozidel.

 

Občerstvovací stanice

 

Občerstvovací stanice je umístěna na 5 a 10 km (tedy v místě průběhu do druhého kola a v cíli). Jako občerstvení budou k dispozici pitná voda, banány, pomeranče, tatranky, čokoláda.

 

Oblečení

 

Oblečte se vždy podle počasí. Do startu zůstaňte v teplém oblečení. Běžte v botách, které máte vyzkoušené, můžete běžet ale i na boso :). Po doběhu nezůstávejte ve vlhkém oblečení, vždy se rychle převlékněte. Mějte s sebou dostatek oblečení pro převlečení.

 

Rady pro závod

 

Udržujte stálé průměrné tempo. Klíčem k úspěchu je udržet stálé tempo, mnozí závodníci dělají chybu, že v začátku závodu přecení své síly. Určete si svou ideální rychlost a tu udržujte po celý závod.

 

Pitný režim

 

Poslední dny před závodem myslete na pitný režim a vědomě se snažte doplňovat tekutiny.

 

Pití během závodu

 

Během závodu se snažte pít přibližně každých dvacet minut v malých dávkách, nejvíce 1 až 2 dcl. Zpočátku se do pití můžete lehce nutit. Příliš malý i nadměrný přísun tekutin může způsobit zdravotní problémy. Potřeby a zvyky každého běžce se liší a jsou ovlivněny i vnějšími podmínkami – teplotou, vlhkostí vzduchu. V cíli závodu se snažte zavodnit, urychlíte tím regeneraci. Pokud budete mít chuť na pivo, rozhodně volte pivo nealkoholické.

 

Výživa během závodu

 

Nejméně tři hodiny před závodem nejezte žádné velké tučné jídlo. Během závodu nepodceňte výživu, obzvlášť pokud na trati trávíte více než hodinu. V průběhu závodu si dejte energetickou tyčinku, gel nebo půlku banánu, případně doplňte sůl. Stravování si vyzkoušejte už v rámci tréninku.

 

Výsledky

 

Po doběhnutí a zpracování údajů z časomíry budou výsledky v co nejkratším čase uveřejněny na internetu a zároveň vyhlášeny nejlepší ve všech kategoriích. Pokud najdete ve výsledcích chybu, kontaktujte nás neprodleně e-mailem na info@irontime.cz

 

V případě, že nebude v dané kategorii alespoň 5 běžců, kategorie se spojí se sousední a místo ní bude vyhlášen např. nejstarší běžec. 

 

Zajímavé body na trase

 

zámek Vlašim (místo startu a cíle)

Čínský pavilon

Starý hrad
Vlašimská brána

 

 

Respektujte pokyny organizátorů závodu, závoďte dle pravidel fair play. Děkujeme

 

Hodně štěstí!

Kontakt

Bc. Ondřej Pojmon
Ke Brodu 901
Zruč nad Sázavou
28522

733120010

vyrobeno: FAJNPARTY.cz

© 2015-2018